Pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz krok po kroku

Pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz krok po kroku

1 sierpnia, 2019 0 przez admin

Czy zadłużenie przekreśla możliwość zaciągnięcia kolejnego zobowiązania? W wielu instytucjach finansowych, w szczególności w bankach, nie da się wziąć pożyczki lub kredytu, jeśli w bazach widnieje negatywna historia kredytowa. Natomiast całkiem sporo firm pożyczkowych posiada ofertę stworzoną właśnie z myślą o osobach zadłużonych. Proces ich przyznawania różni się od standardowych produktów finansowych, jednak nie jest opatrzony niezliczoną ilością formalności ani nie trwa bardzo długo.

Krok pierwszy: wybranie firmy pożyczkowej

Mając zadłużenie nie ma co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku w bankach, dlatego oszczędzając sobie czasu warto przejść od razu do propozycji instytucji pozabankowych. Pożyczka na dowód dla zadłużonych bez sprawdzania baz oferowane są przez wiele z nich, dlatego poświęcenie nieco więcej czasu na zapoznanie się warunkami co najmniej kilku wpłynie korzystnie na nasz wybór. Co warto wziąć pod uwagę?

  • Oprocentowanie
  • RRSO
  • Dodatkowe warunki umowy, w tym możliwość wcześniejszego spłacenia czy wydłużenia okresu kredytowania. Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zaledwie 17 proc. ankietowanych przy wyborze pożyczki na dowód dla zadłużonych zwraca uwagę na warunki umowy.1

Krok drugi: złożenie wniosku o pożyczkę dla zadłużonych bez sprawdzania baz

Wypełnienie formularza zajmie od kilku do kilkunastu minut. Niewątpliwą zaletą pożyczek na dowód dla zadłużonych udzielanych przez instytucje pozabankowe jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez wychodzenia z domu. Na tym etapie wymagane jest zazwyczaj wypełnienie specjalnego oświadczenia o dochodach. Dla firm pożyczkowych jest to alternatywa dla sprawdzania baz, która pozwala ocenić ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania.

Krok trzeci: proces weryfikacyjny

Potwierdzenie swojej tożsamości jest niezbędne dla uzyskania zobowiązania. Obecnie cała procedura jest niezwykle łatwa i wymaga wyłącznie przelania 1 gr lub 1 zł z konta bankowego wskazanego we wniosku. To sposób, by potwierdzić dane z dowodu i tym samym móc skorzystać z pożyczki.

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf