Pożyczka z żyrantem online, czyli łatwy sposób na uzyskanie gotówki

Pożyczka z żyrantem online, czyli łatwy sposób na uzyskanie gotówki

28 czerwca, 2019 0 przez admin

Internet to moc możliwości. Oprócz robienia zakupów, wybierania i rezerwowania hoteli czy zamawiania pizzy, pozwala pożyczać pieniądze bez wychodzenia z domu. Zaciąganie zobowiązań online już samo w sobie jest dużym udogodnieniem, jednak to nie wszystko! Firmy pożyczkowe prześcigają się w zapewnieniu klientowi jak najlepszych warunków, dzięki czemu proces zaciągania pożyczki z żyrantem skraca się do minimum, a kryteria do spełnienia są mniej rygorystyczne niż w przypadku banków.

Firmy pożyczkowe i ich udogodnienia

Dla wielu osób zagadką jest to, dlaczego banki pozostają nieugięte na wnioski osób zadłużonych lub mających negatywną zdolność kredytową, a tymczasem firmy pożyczkowe tworzą specjalne oferty dla takich klientów. Odpowiedź znajduje się w polskim prawie. Wskazuje ono obowiązek oceny ryzyka przed udzieleniem zobowiązania na każdą instytucję finansową. Jednak wybór sposobu dokonania tej oceny pozostawia dowolny. Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) wskazuje, że:

Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”

Kolejny podpunkt mówi jednak o tym, że:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.1

Pożyczka z gwarantem online – jak przebiega procedura?

  1. Wybranie firmy pożyczkowej – wbrew pozorom to nie jest łatwy krok. Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich ofert oraz wymaganych warunków. Pomocne będą specjalne rankingi pożyczek z żyrantem.
  2. Znalezienie poręczyciela – o poręczeniu warto porozmawiać z bliską osobą, która zna sytuację finansową. Gwarant musi spełniać również szereg wymogów, w tym odpowiedni wiek czy wysokość dochodów.
  3. Wypełnienie wniosku – pożyczka z żyrantem online, tak jak podobne produkty finansowe, nie wymaga dużej ilości formalności, a przesłanie formularza zajmuje kilka minut, łącznie ze wskazaniem danych pożyczkobiorcy i poręczyciela.
  4. Oczekiwanie na decyzję i otrzymanie gotówki.

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/T/D20110715L.pdf