Kredyt z poręczycielem – najczęściej zadawane pytania

Kredyt z poręczycielem – najczęściej zadawane pytania

16 października, 2019 0 przez admin

Możliwość zaciągnięcia kredytu z poręczycielem jest ogromną szansą dla osób, które nie posiadają zdolności wynikającej nie tylko z wcześniejszych problemów ze spłatą posiadanych kredytów i pożyczek, ale związanej również ze zbyt niskimi dochodami czy brakiem umowy, która by je potwierdzała. Każda instytucja finansowa udzielająca tego typu zobowiązań posiada indywidualne wymagania i choć często się one pokrywają, wymagają krótkiego wyjaśnienia.

Czy tylko bank udziela kredytów z poręczycielem?

Alternatywą dla kredytu z poręczycielem jest pożyczka z poręczycielem udzielana przed firmy pożyczkowe. Uzyskanie jej jest zdecydowanie łatwiejsze – firmy pożyczkowe znane są z mniej rygorystycznych wymagań niż w przypadku banków, jednocześnie przez wielu konsumentów wskazywane są jako sprawniejsze i korzystniejsze. Według raportu Fundacji Kornenberga przy Citi Handlowy czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji o zaciągnięciu zobowiązania w firmie pożyczkowej dla aż 54 proc. ankietowanych ważne jest to, że pieniądze można uzyskać szybciej niż w banku.

Czy poręczyciel musi posiadać nieruchomość na własność?

Wiele firm pożyczkowych wymaga od poręczyciela, by był właścicielem nieruchomości, jednak przede wszystkim w sytuacji, gdy jego zdolność nie jest dobra. Jeśli natomiast zarówno zarobki, jak i rodzaj umowy, ilość comiesięcznych wydatków oraz historia kredytowa są zadowalające, posiadanie nieruchomości na własność nie będzie konieczne.

Czy kredytobiorca może ot tak nie płacić zobowiązania?

Choć zgodnie z prawe poręczyciel przejmuje odpowiedzialność za zobowiązanie, jeśli kredytobiorca przestanie regulować raty, to jednak w pierwszej kolejności firma pożyczkowa zwraca się właśnie do kredytobiorcy w celu ściągnięcia zadłużenia. Jeśli działania te są bezskuteczne, odpowiedzialność ponosi poręczyciel.