Jak wygląda proces przyznawania kredytu gotówkowego Konin online dla zadłużonych?

Jak wygląda proces przyznawania kredytu gotówkowego Konin online dla zadłużonych?

27 maja, 2019 0 przez admin

Oferta firm pożyczkowych skierowana dla osób posiadających zadłużenia i widniejących w bazach to rozwiązanie wielu problemów. Wielu dłużników ma możliwość zaciągnięcia zobowiązania na spłatę poprzednich, których łączna suma rat jest na tyle wysoka, że ich sytuacja finansowa nie pozwala regulować płatności na bieżąco. W takiej sytuacji najtańszy kredyt gotówkowy konin może okazać się jedynym kołem ratunkowym.

Sprawdzanie baz – czy firmy pożyczkowe naprawdę nie kontrolują sytuacji swoich klientów?

Według polskiego prawa każda instytucja finansowa jest zobowiązana do sprawdzania zdolności kredytowej swoich klientów. Według art.9.1 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715):

Kredytodawca przed zawarciem umowy o najtańszy kredyt gotówkowy Konin jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”1

Nie oznacza to jednak, że jedynym lub głównym źródłem oceny tego ryzyka mają być bazy dłużników, czyli BIK i BIG. Mówi o tym kolejny paragraf tego samego artykułu:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.

Co to oznacza w praktyce? Wiele firm pożyczkowych udzielając najtańszego kredytu gotówkowego konin online dla zadłużonych wymaga jedynie wskazania dochodów w formularzu lub napisania oświadczenia, bez wymagania dostarczenia jakichkolwiek dokumentów potwierdzających wskazane informacje. Wyjątkiem od sytuacji są wątpliwości parabanku dotyczące wpisanej przez wnioskującego kwoty dochodów.

Kredyt online dla zadłużonych – jak otrzymać?

Proces ten jest niezwykle łatwy i nie różni się od korzystania z innych produktów firm pożyczkowych. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek, w którym wskazane zostaną podstawowe dane osobowe oraz informacje o sytuacji finansowej. Następnie potwierdzenie tożsamości poprzez przelew weryfikacyjny. Jeśli firma pożyczkowa rozpatrzy wniosek pozytywnie, pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy.