Czy jednocześnie można wziąć kilka pożyczek internetowych?

Czy jednocześnie można wziąć kilka pożyczek internetowych?

11 sierpnia, 2018 0 przez admin

Obecnie dużo osób bierze internetowe pożyczki na konto bankowe. Zastanawiacie się nad pewną kwestią, ponieważ wzięliście już jeden tego typu produkt finansowe i nie macie pojęcia czy można zdecydować się na kolejny, jeśli poprzedni nie jest jeszcze do końca spłacony?

Dlaczego warto dokładnie przeczytać regulamin?

Generalnie, jeśli zdecydujecie się na pożyczki na konto bankowe z różnych instytucji, to nie powinno być z tym żadnego problemu. Chyba, że kwoty są naprawdę bardzo duże. Pamiętajcie bowiem, że obecnie coraz więcej parabanków współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Jeśli zatem chcecie w krótkim odstępie czasu wziąć pożyczki na duże kwoty, to wniosek może zostać odrzucony. Najczęściej jednak taka sytuacja nie ma miejsca. Jeśli chodzi o jedną instytucję, to bardzo istotne jest to, aby dokładnie przeczytać regulamin. Tam możecie zdobyć informacje na temat tego czy macie szansę wziąć na przykład dwie pożyczki na konto bankowe w niewielkim odstępie czasu. Najczęściej jest to możliwe, aczkolwiek pierwsza pożyczka musi być do tej pory systematycznie spłacana, aby wniosek o przyznanie kolejnej nie został odrzucony.

Czy kilka pożyczek jednocześnie to dobre rozwiązanie?

Trzeba jednak zastanowić się przed podjęciem takiej decyzji. Pamiętajcie, że kilka pożyczek internetowych w jednym czasie to dodatkowe obciążenie domowego budżetu. Należy zatem oszacować czy będziecie w stanie wszystko sumiennie płacić w ustalonych terminach.